Гостите не се поразени од оваа екипа уште од далечната 2003 година!

традиција

Од 18:00 на програмата е натпревар од рамките на третото коло на египетската Премиер лига, а се сретнуваат екипите на Ал Итихд и Исмаили.

Ал Итихад новата сезона ја започна со реми на домашен терен против Ал Араб, а потоа беа поразени од Замалек.

Исмаили досега изигра два пати реми, еднаш против Ал Ахли, а потоа против Петоџет исто така беше реми без голови.

Интересно е тоа што екипата на Исмаили не е поразен на гостувањето кај Ал Итхат на претходните 13 гостувања. Во тој период победиле 8 пати, а ремизирале 5 пати.

традиција

Коефициентот за победа на гостите е 2.30 во Bet365, а најсигурно е Х2 и за тоа ќе си добиете коефициент 1.33 во истата обложувалница.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*