Според статистиката мрежите на двете екипи ќе бидат затресени!

традиција

Во рамките на 13-то коло од првата белгиска „Јупилер Лига“ се сретнуваат екипите на Кортријк и Васланд Беверен.

Домаќините моментално се наоѓаат на деветтата позиција на табелата со 15 освоени бода, додека гостите се на 13-то место со 10 освоени бода.

Интересно е тоа што на последните шест меѓусебени дуели помеѓу овие два ривали и едниот и другиот тим успеваат да постигнат најмалку по еден гол.

Наш предлог:

Двата тима да постигнат гол – ДА @ 1.80 во 1xBet

Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*