Тикет на денот (среда, 04.07.2018)

тикет на денот

На Мундијалот е пауза, па да ги нема Финците, кој знае што би изиграле.

Мариехамн – Хонка – Т22+ @  2.00 во 10Bet

Домаќинот е во катастрофална форма и има шест порази од последните 8 натпревари во шампионатот со само една победа. Се наоѓаат на деветтото место и сигурна им е борбата за опстанок. Хонка игра многу подобро и нема изгубено на последните шест натпевари, а победено има четири пати. Покрај тоа, гостите се доста ефикасни, па сметаме дека ќе ни прикажат отворен натпревар.
Регистрирај се на 10Bet

ЈЈК – Јаро – 2 @ 2.03 во 1xBet

Еден натпревар се игра и во втората финска лига, а се сретнуваат две екипи кои разочаруваат оваа сезона. И едните и другите се поранешни прволигаше, но од повраток во елитата нема ништо. На домаќинот му претстои борба за опстанок, а Јаро е во горниот дел од табелата. За почеток им е потребна победа на гостувањето кај ЈЈК за која веруваме дека ќе ја оствари.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*