Тикет на денот (сабота, 20.01.2018)

Саботата е супер ден за сите обложувачи, а посебно ако има и добри натпревари таа знае да биде супер забавна. Ние сакаме да придонесеме во тоа, па затоа ви го претставуваме нашиот тикет на денот.

Арсенал – Кристал Палас 1 (1.50)

И двете екипи важат за многу непредвидливи во поглед на конечниот исход на еден натпревар, а исто така другото нешто што им е заедничко е тоа што ова ќе биде дуел на два офанзивни селектори. Арсенал се наоѓа во лоша позиција односно нема освоено три победи со ред, додека гостите спаѓаат во изненадување на сезоната. Сметаме дека Венгер става крај на лошата серија и ќе го надигра тимот на Кристал Палас.

Победа за Арсенал @ 1.5 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

Лас Палмас – Валенсија 2 (1.82)

Овој натпервар има големи тенденции да биде отворен и полн со шанси за голови. Со оглед на тоа што Валенсија оваа сезона игра фантастично во Ла Лига и ова дуел помеѓу третиот и последниот сметаме дека Валенсија е потцената од страна на букмејкерите. Лас Палмас е еден сериозен кандидат за да премине во втора шпанска лига, но сепак уште е рано да го тврдиме тоа. Нашето предвидување е лесен натпревар за Валенсија.

Победа за Валенсија @ 1.82 во 1xBet

Регистрирај се на 1XBET

Портимонензе – Брага Г.Г (1.77)

Брага еден период покажа многу добри резултати, но не успеа да ја задржи формата, додека Портимонензе е катастрофален неколку кола наназад. Овој натпревар го зедовме во предвид поради тоа што Портимонензе има силни амбиции да ја прекине лошата серија, а тука му се и домашните навивачи кои веруваме несебично ќе ги бодрат. Исто така очекуваме целосна доминација на Брага иако игра на гостински терен.Според сето ова ние предвидуваме еден отворен и динамичен натпревар со голови на двете страни.

Двата тима постигнуваат по еден гол @ 1.77 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 4.83

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*