Романските прволигаши ќе ја продолжат соработката 3 за 3?

3 за 3

Денес од 20:00 ќе се изигра натпреварот од третото коло на романската Лига 1 во која ќе сретнат Краиова и Ботосани.

Краиова моментално се наоѓа на последната 14-та позиција бидејќи во првите две кола изиграа реми против Поли Јаши и претрпеа пораз од Сепси.

Ботосани моментално го држе врвот на табелата со 4 бода, а зад себе имаат една победа и реми.

Овие две екипи досега се сретнуваат вкупно 12 пати, а ако ги погледнеме резултатите од тие натпревари, јасно може да се воочи потенцијална соработка.

3 за 3

Имено, овие две екипи поделиле по 3 бода во сезоната 14/15, а после тоа видовме реми на почетокот од сезоната 15/16. Бодовите се исто така поделени и во плеј-аут групата во текот на 2016 година, сезоната 16/17, 17/18, како и полуфиналниот двомеч на овогодинешниот куп.

Со оглед на тоа дека на домашниот тим бодови им се очајно потребни, треба да очекуваме да слават на денешниот натпревар, но бидејќи е прва средба во сезоната, ве молиме ВНИМАВАЈТЕ со влогот.

Ние предлагаме овој натпревар да го изиграте „кец“ во онлајн обложувалницата на Coinbet24, a за тоа ќе си добиете коефициент 2.05.

Изиграј го екстра тикетот на Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*