Тикет на денот (сабота, 23.06.2018)

тикет на денот

Ова е еден од последните викнди со изразито слаба понуда, бидејќи покрај Мундијалот играат само уште неколку натпревари од послабите лиги, како и голем број пријателски натпревари.

Белгија – Тунис – 1 @ 1.40 во 1xВet

Против Панама, Белгија беше фаворит, но им требаше повеќе време за да го оправдаат тоа. Не блескаа во првите 45 минути, но во продолжението демонстрираа сила и им испратија порака на сите дека во Русија дошле со големи амбиции. Тунижаните ги делеа само неколку минути до бод против Англија, но сепак не успеаа. Хари Кејн им ги помеша математиките откако во судиското продолжение постигна гол за 2-1.

Регистрирај се на 1XBET

Минск – Гомел – 1 @ 2.10 во 10Bet

Повторно мора на тикетот да ставиме еден натпревар од белоруското првенство, едно од ретките кое е во тек. Се сретнуваат две екипи кои се во лоша форма. Сепак домаќините се нешто подобри, па затоа и веруваме дека ги надиграат момците од Гомел. Ние типуваме победа за домаќинот.

Регистрирај се на 10Bet

Германија – Шведска – 1 @ 1.5 во Coinbet24

Иако Германците ја имаа улогата на фаворити во дуелот со Мексико, сепак не успеаа да го оправдаат тоа. Тие претприја неочекуван пораз, па така сега во второто коло немаат право на кикс. Швеѓаните успеаа да запишат три бода, откако издвоија победа над Јужна Кореја. За многу луѓе овој е тежок натпревар, а ние сметаме дека ќе биде „чист кец“.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.41

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*