Тикет на денот (петок, 27.07.2018)

тикет на денот

Овој викенд, почеток бележат првенствата на Бегија, Русија, Австрија и Хрватска, а со тоа и самата понуда станува побогата.

Висла – Легница – 1 @  2.14 во Coinbet24

Висла лошо го започна првенството, односно ремизираше со Арка во Краков. Уште еден кикс на домашен терен би било премногу. Вистина, најпознатиот клуб од Краков е ослабен за разлика од минатата сезона, но и понатаму има авторитет во полскиот фудбал. Од друга страна, Легница е нова, минатата година беше убедлива во втората лига, а одлично започна и во елитата. Не веруваме во некоја сјајана сезона за Висла, но овој пат се фаворити.
Регистрирај се на Coinbet24

ХИФК – ЈЈК – 1/1 @ 1.93 во 1xBet

Додека останатите лиги се припремаат, Финците беа вредни цело лето. Во втората лига стигнаа до 15-то коло, а на чео на табелата е екипата на ХИФК со 27 бода и натпревар помалку. Во минатото коло ХИФК ремизираше на доста тежок натпревар. Домаќинот сега мора да слави а поволна околност е тоа што ЈЈК нема победено во последните четири натпревари. ЈЈК до самиот крај ќе се бори за опстанок и ќе им треба секој бод. Коефициентот за победа на домаќинот е мал, па затоа типуваме прелаз.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*