Тикет на денот (петок, 21.12.2018)

тикет на денот

Овој петок ќе биде вовед во последниот богат викенд за 2018 година. После него, веќе поголем број првенства заминуваат на пауза, па затоа ние ќе се обидеме да го искористиме тоа.

Келн – Бохум – 1 @ 1.63 во 1xBet

Јарците сакаат на пауза да одат со уште една победа која заедно со Хамбургер ќе ги издвои на врвот на табелата. Како што времето одминува, така тие се се поблиску до Бундеслигата. Келн врза пет победи, а на нив постигна дури 21 гол. Бохум е без победа во три кола, а во претходните два натпревари изгуби, па не веруваме дека има надеж за овој натпревар.
Регистрирај се на 1XBET

Висла – Лех – Г.Г @ 1.69 во Coinbet24

Гостите врзаа два триумфи во лигата и веќе направија важно поместување на табелата. Тимот од Познан моментално е на четвртото место со 30 бода, па повеќе Лехија не изгледа недостижно. Меѓутоа, сега мора да победуваат во континуитет, а веќе на гостувањето во Висла во Краков нема тоа да биде едноставно. Висла освои 4 бода во две кола, па прашањето е дали после паузата ќе ја продолжат сезоната. Очекуваме отворен натпревар и голови на двете страни.
Регистрирај се на Coinbet24

Јонг Ајакс – Спарта – 3+ @ 1.47 во Bet365

Се сретнуваат две од три најефикасни екипи во втората лига на Холандија, па што друго да предложиме освен голови. Младиот тим на Ајакс во минатата сезона беше најдоабр во овој ранг, но не може да влезе во елитата поради постарите колеги. Екипата од Ротердам врза две убедливи победи на домашен терен, па сега се на чело на табелата. Очекуваме ефикасен дуел и најмалку три гола.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*