Осијек – Глазгов Ренџерс: Анализа и предлог типови!

осијек - ренџерс

Ова е дефинитивно еден од најинтересните дуели во второ претколо на европската лига, бидејќи се сретнуваат хрватскиот претставник Осијек, кој лани беше елиминиран во плеј-оф и шкотскиот великан Ренџерс, која оваа сезона ќе биде предводен од Стивен Џерард.

Осијек

Кога станува збор за Осијек, тие веќе втора сезона по ред завршуваат како четврти во домашната лига, а поради тоа се наоѓаат и во ова натпреварување. Првото коло го одработија рутински против молдавскиот Петрокуб, додека сега имаат многу потешка задача, односно борба против шкотскиот Ренџерс. Минтата сезона покажаа карактер и беа подобри од ПСВ, а во плејофот испаднаа од Аустрија. После тоа во домашното првенство уште еднаш го потврдија четвртото место. Што се однесува до комплетноста на тимот, беше доста прометно во овој клуб, но сепак клучните играчи останаа.

Глазгов Ренџерс

Што се однесува до екипата од Глазгов, веруваме дека сите знаете дека тие се вратија пред две сезони повторно меѓу шкотската елита и тоа откако пред четири години беа префрлени во најнискиот ранг во шкотска поради банкрот. Сепак, овој шкотски великан веќевтората сезона ја завршува на третото место во Премиер лигата, а лани претрпеа бламажа во првото претколо беа елиминирани од луксембуршкиот Ниедркорн. Оваа сезона се пак многу подобри, бидејќи беа подобри од Шкупи, а воедно тука беа и за прв пат под водство на новиот тренер и големата легенда на Ливерпул, Стивен Џерард. Тој доведе досега дури девет нови играчи, додека истворемено клубот го напуштија пет играчи.

Наш предлог

Со оглед на тоа дека се сретнуваат два подеднакви ривали, кој покрај тоа имаат и големо искуство во европските натпреварувања, најреално е да очекуваме тврд натпревар. Нашиот предлог е 0-2 гола, за кој Bet365 нуди коефициент 1.67. За похрабрите предлагаме, Х-Х во истата обложувалница, а за тоа ќе си добиете коефициент 4.50.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*