Тикет на денот (четврток, 19.07.2018)

тикет на денот

Ширум Европа се играат реванш натпреварите од првотот коло на квалификациите за Лига Европа.

Динамо Минск – Дери Сити – 1/1 @ 1.60 во Coinbet24

Дилема околу пролазот понатаму нема. Белорусите работата ја завршија во Ирска, па сега им останува да го оправдаат коефициентот за фаворити. Моментално заостануваат зад екипата од Борисов, но постои шанса до крајот на сезоната да ја неутрализираат таа предност. Екипите од Ирска имаа успеси минатата година, но овој пат Дери сметаме дека нема да успее.
Регистрирај се на Coinbet24

Иртиш – Тракај – 0-2 @ 1.74 во 1xBet

Првиот натпревар во Литванија заврши без голови, а гостите промашија и пенал. И тогаш Казахстанците беа подобар противник, но резултатот им дава шанса на Литванците. Иртиш не е во добра форма, односно е во серија на лоши резултати. Очекуваме мал број на голови.
Регистрирај се на 1XBET

Ганџасар – Лех – 0-2 @ 2.30 во 10Bet

Се очекуваше ерменскиот тип да доживее катастрофа во Познан, бидејќи Лех заводи со 2-0. Меѓутоа, тоа беше и конечен резултат на натпреварот, па Ганџасар има некои мали шанси во реваншот. Имајте на ум дека Пољаците се квалитетен тим и нема да дозволат лесно да им се неутрализира предноста.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*