Тикет на денот (среда, 11.07.2018)

тикет на денот

Денес на „менито“ го имаме вториот полуфинален натпревар, а тука се и квалификациите за ЛШ следната сезона. Ние избравме за денес супер дабл.

Хрватска – Англија – 2 @ 2.26 во Coinbet24

Во вечерашниот дуел помеѓу Хрватска и Англија ќе се одлучува кој ќе биде противникот на Франција во финалето од Мундијалот. Хрватска во последниот дуел против Русија преку пенал рулетот се пласира во полуфиналето. Прикажа одлична игра и се бореше до последната секунда. Од друга страна, Англичаните играат некој вид на смирен фудбал и „не откачуваат“. Овој пат очекуваме натпреварот да биде решен во регуларните 90 минути и победник да биде „гордиот албион“.

Регистрирај се на Coinbet24

Судува – АПОЕЛ – 0-2 @ 1.93 во 1xBet

Кипарците се фаворити во овој дуел за да го продолжат натпреварувањето, но не треба да се отпише литванскиот шампион. Судува е блиску до нова титулата, а АПОЕЛ е се уште даелку од почетокот на првенството, па тоа може да биде фактор кој иде во прилог на домаќинот. Очекуваме еден мирен натпревар без многу голови, односно најмногу 2.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*