Тикет на денот (вторник, 10.07.2018)

тикет на денот

Денес на понудата го имаме првиот натпревар од ½ финалето од Мундијалот, а освен тоа ги имаме и натпреварите за квалфикациите за ЛШ.

Франција – Белгија – 1 (Оди понатаму) @ 1.75 во Unibet

Вечер веќе ќе биде познат првиот финалист на Мундијалот во Русија. Во првиот натпревар се сретнуваат репрезентациите на Франција и Белгија. Французите покажаа карактер, а на тој начин не уверија дека имаат квалитет за да стигнат до тронот. Од друга страна Белгија е во одлична форма со одлично координиран тим. Сепак сметаме дека Франција за нијанса е подобра и дека тие ќе бидат првите финалисти.

Регистрирај се на Unibet

Торпедо – Шериф – 0-2 @ 1.68 во 1xBet

Се уште актуелниот шампион на Грузија ја дочекува најдобрата екипа од Молдавија во првото коло за квалификациите за ЛШ. Торпедо има очајна сезона во која се наоѓа на средината на табелата. Гостите се први во Молдавија, но немаат некоја убедлива предност пред Мислами. Сепак, екипата од Молдавија е фаворит за понатаму, а реми е најидеално за овој натпревар. Сметаме дека голови нема да има многу.

Регистрирај се на 1XBET

Флора – Хапоел Бер Шева – 2 @ 1.5 во 10Bet

Шампион на Израел беше повторно екипата на Хапоел Бер Шева, која и минатите години имаше солидни резултати во Европа. Флора од Талин е првак на Естонија, но сепак не е екипа која може да им го попречи патот. Гостите се во одлична форма и сметаме дека ќе победат без проблеми.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*