Тикет на денот (вторник, 22.05.2018)

тикет на денот

Денес иако не очекува доста сиромашна понуда, сепак ние се потрудивме да составиме дабл комбинација…

Еребро – Калмар – Г.Г @ 1.78 во Coinbet24

Швеѓаните играат по забрзано темпо бидејќи нивниот национален тим ќе игра на Мундијалот. Малку репрезентативци играат во домашното првенство, но многу навивачи ќе ги бодрат во Русија. Во овој дуел тешко е да се одреди фаворитот. Двете екипи се на горниот дел од табелата, а ги дели само еден бод, бидејќи Калмар има 16, а Еребро 15. Калмар имаше серија од четири победи, а ја прекина со пораз од Бромапојкарна, потполно неочекувано. И едните и другите имаат прилика за поправен, па затоа сметаме дека ќе има голови на двете страни.

Регистрирај се на Coinbet24

Викинг – Алесунд – Г.Г @ 1.61 во 10Bet

Првото големо дерби од норвешката втора лига во кое се сретнуваат двете убедливо најјаки екипи, односно тимови кои следната сезона ќе играат најверојатно во елитата. Гостите се лидери и имаат бод повеќе, а се уште се без пораз. Викинг киксна еднаш, но во останатите натпревари беше убедлив. Алесунд потфрли во претходното коло на домашен терен, па сега не смее да изгуби. Очекуваме ефикасен натпревар и голови на двете страни.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 2.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*