Тикет на денот (сабота, 07.07.2018)

тикет на денот

Покрај двата ¼ финални натпревари, денес во понудата ги имаме и послабите лиги.

Трелеборгс – АИК – 2 @ 1.64 во Coinbet24

После еден и пол месец продолжува првата шведска лига. Веројатно ни во шведскиот Сојуз не очекуваа дека Шведска ќе влезе ¼ финалето, па затоа лигата ја закжаа порано. Во овој дуел гостите се фаворити, а кога ќе почнат веќе ќе се знае исходот на нивната репрезентација. Ние сметаме дека АИК ќе победи и ќе ја продолжи борбата за титулата.
Регистрирај се на Coinbet24

Шведска – Англија – 2 @ 1.93 во 1xBet

Мора да признаеме дека Швеѓаните направија сензација на овој Мундијал. Откако во квалификациите успеаа да ја елиминираат Италија се пласираа во групната фаза која ја завршија со две победи. Англичаните пополека го остваруваат својот сон. Тие сакаат трофеј и ништо друго, а да бидеме реални имаат и квалитет. Типуваме победа за Англија.

Регистрирај се на 1XBET

Лахти – Интер Турку – 1 @ 1.93 во 10Bet

Во последното коло Лахти неочекувано изгуби од екипата на СЈК. Така ја прекина серија од 12 натпревари без пораз. Таа добра серија сепак не беше наградена со подобра позиција на табелата, затоа што изиграа дури 7 пати нерешено, па Лахти е на петтото место. Интер Турку е во лоша форма и е без победа на последните пет натпревари.  Многу тешко дека таа црна серија ќе ја прекинат баш денес.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*