Тикет на денот (петок, 25.05.2018)

тикет на денот

Ниту денес денов не изобиува со понуда за обложување, но од тоа што е останато ние се потрудивме да го составиме тикетот на денот.

Дандалк – Бреј – T13+ @ 1.57 во 10Bet

За квалитетот на двата тима не треба да се трошат зборови. Дандалк е најсериозен кандидат за шампион, додека гостите пред извесен период дојдоа во елитата. Домаќинот е во серија од пет последователни победи, додека Бреј освои само еден бод во последните четири меча. Коефициентот за победа на Дандалк е мал, па затоа одлучивме да типуваме на голови.
Регистрирај се на 10Bet

Фалкенберг – Варбергс – 1 @ 1.57 во 1xBet

Домаќинот е една од појаките екипи во шведската втора лига и ќе се обиде да дојде до едно првите две места кои водат директно во елитата. Моментално се трети, а тоа е позиција која обезбедува бараж., но сепак рано е да се тврди бидејќи е само измината 1/3 од првенството. Фалкенберг игра подобро на гостински терен, но ако сака да биде конкурентен, мора да почне да победува и на домашен терен. Гостите ќе бидат задоволни со опстанок, а засега се им иде според планот. Фалкенберг е фаворит, а бројот на голови е тешко да се предвиди.
Регистрирај се на 1XBET

Лиферинг – Нојштад – Х2 @ 1.40 во Coinbet24

Во последното коло од австриската втора лига се сретнуваат Лиферинг и Нојштад. Домаќинот веќе оддамна е на распуст, а за оние кои не знаат се работи за филијала на Салзбург, па така Лиферинг и не може да влезе во прва лига. Затоа секоја сезона во вториот дел од првенството играат доста послабо. Моментално се четврити, а некои фудбалери Салзбург ги повлече.  На последните осум натпревари Лиферинг победи само еднаш, а ремизираше дури пет пати. Гостите се во подобра форма, а за пласман во бараж им треба само 1 бод. Нема сомнеж дека ќе го освојат, а за похрабрите, предлагаме и чиста 2ка.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*