Тикет за храбри (петок, 06.07.2018)

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Уругвај – Франција X-2 @4.65 во Coinbet24

Уругвај го победи европскиот шампион во осминафиналето, но голем удар за оваа селекција ќе биде отсуството на Кавани. „Матадор“ најверојатно нема да усшее да се опорави од повредата. Добра вест за Уругвај е што на последните 5 меѓусебни средби нема пораз од Франција. Французите се благи фаворити на овој меч бидејќи во нападот го имаат расположените Мбапе и Гризман. „Петлите“ конечно сакаат да ја прекинат црната серија против Уругвај, а тоа ќе значи пласман во полуфинале. Нашиот предлог е реми на полувреме и победа на Франција.

Бразил – Белгија 1 и ГГ @4.30 во 1xBet

Лоша вест за Бразилците е што на овој меч нема да можат да сметаат на Казимиро кој е суспендиран поради жолти картони. Тој е играч кој прави баланс во тимот, па неговото отсуство повеќе ќе се почуствува во дефанзива. „Кариоките“ се фаворити, но ќе биде тешко да го запрат нападот на Белгија. Поради тоа сметаме дека Бразил ќе победи, но Белгија ќе постигне барем еден гол.

Вкупен коефициент на тикетот 19.9

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*