Започна Вимблдон: Кој е фаворит за титулата?

Вимблдон

Третиот Гренд Слем започна и се смета за најпрестижен тениски турнир. Вимблдон оваа година ќе се одржи од 2 Јули до 15 јули.

Сите очи ќе бидат вперени во Роџер Федерер, бидејќи обложувалниците него го означија како фаворит во овој турнир. Федерер е втор на ранг листата, тој има навистина одличен рекорд на трева во текот на овие години, а два пати во 2014 и 2015 година беше стопиран од Новак Ѓоковиќ.

За Федерер да го освои овој турнир, обложувалницата на Bet365 нуди коефициент во висина од 2.62, додека коефициентот за Ѓоковиќ е 6.50 во истата обложувалница. Шпанецот Рафаел Надал се наоѓа на четвртата позиција и за него е понудено коефициент 8.

Третото место е резервирано за Марин Чилиќ кој е во одлична форма и доколку сакате да се обложите на него ќе добиете коефициент вреден 7.50.

Шансите за Зверев и Дел Потро се изедначени, па оваа обложувалница нуди коефициент 17 за двајцата.

Милош Раониќ исто така има одлични резултати на трева, а Bet365 за него нуди коефициент вреден 23.

Како најпотценет од страна на обложувалниците сметаме дека е Доминик Тим, бидејќи коефициентот за победник на турнирот изнесува 34.

Во прилог ви ги претставуваме коефициентите за поголемиот број тенисери кои ни ги нуди обложувалницата на Bet365.

вимблдон

Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*