Финале пред Финале: Двајцата најдобри тенисери се сретнуват во полуфинале!

полуфинале вимблдон

Новак Ѓокович има блага предност кога се во прашање меѓусебните дуели, бидејќи води 26:25. Сепак, Рафаел Надал ги доби последните два меѓусебни дуели и тоа во полуфинале во Мадрид минатата година и оваа година во Рим.

На Вимблдон досега се сретнуваат само два пати и резултатот е нерешен. Ѓоковиќ никогаш не бил толку блиску до враќање на самиот врв на светскиот тенис. Ова е идеална прилика повторно да го освои Вимблдон кој се смета за неофицијално светско првенство во тенис.

Шансата на Новак е голема само поради тоа што Надал е нешто послаб на трева, а освен тоа Србинот е силно мотивиран да го освои Вимблдон.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ги изедначи коефициентите, односно во овој дуел според нив нема фаворит. Коефициентот за победа на Ѓоковиќ е 1.90, а исто толку е и за Надал. 

Доколку сакате да се обложувате на сетови, Bet365 нуди коефициент 3 за меч со помалку од 3.5 сетови, а коефициентот за над 3.5 сетови е 1.36.

Истата обложувалница нуди обложување и на опција Тај Брејк во мечоти и Тај Брејк во прв сет. За сите што ќе се обложат дека на натпреварот ќе има Тај Брејк ќе си добијат коефициент 1.33, а доколку сметате дека Тај Брејк ќе има во првиот сет, вие ќе си добиете коефициент 2.75.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*