Тикет на денот (петок, 29.06.2018)

тикет на денот

Денес имаме мундијалска пауза, но затоа тука се останатите послаби лиги кои ни нудат натпревари за да го составиме тикетот на денот.

Луч Минск – БАТЕ – 2 @ 1.23 во 1xbet

Овде нема што многу да комплицираме. Гостите се многу подобри и ќе слават победа сигурно, само прашање е дали во прво полувреме или на крајот од натпреварот. БАТЕ е лидер на табелата и има четири бода повеќе од Динамо, а наскоро го очекуваат квалификациите за ЛШ. Домаќинот има само една грижа, а тоа е како да обезбеди опстанок. Ние типуваме на чиста двојка за денес.

Регистрирај се на 1XBET

Депозирај во 1хBet со Skrill или Neteller и освој вредни награди!

Лахти – Хелсинки – Г.Г @ 2.00 во 10Bet

Во финската лига, третопласиранот Лахти го дочекува лидерот ХЈК од Хелсинки. Гостите се се поблиску за одбрана на титулата, па понекогаш се случува и да кикснат. Лахти сака во Европа наредното лето, а тоа ќе го достигне само ако ја задржи третата позиција. Лахти е без пораз веќе 11 натпревари, но има многу реми резултати. Сметаме дека најлогичен тип за овој дуел е типот на голови.

Регистрирај се на 10Bet

Шамрок – Дери Сити – 1 @ 1.73 во Coinbet24

Домаќинот на пауза замина во многу подобра форма од гостите. Шамрок победи во двете претходни кола, додека Дери во последните пет кола славеше само еднаш. Двете екипи се изедначени на табелата и ги делат четвртото место. Поради формата, предноста на овој дуел му ја доделуваме на Шамрок.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*