Тикет на денот (недела, 03.06.201)

тикет на денот

Во центарот на вниманието на фудбалската јавност пред Светското првенство се пријателските натпревари. Понудата од обложувачки аспект е мала, но ние одбравме три меча за за нашиот Тикет на денот и за кои веруваме дека ќе поминат, а коефициентот не е за потценување.

Андора – Зеленорска Република – 2 @ 1.72 во Marathonbet

Зеленорска Република има голем напредок во последните неколку години. Оваа земја беше една од послабите во Африка, но откако Фудбалската Федерација направи кампања за да ги собере нејзините фудбалери распрскани низ Европа, сега имаат тим спремен за високи дострели. Повеќето фудбалери играат во Португалија и Холандија, но има фудбалери и во Русија, Турција и сл. За разлика од нив, Андора е една од најслабите европски селекции и сеуште е аматерска репрезентација. Се освен победа на африканците ќе биде големо изненадување.
Регистрирај се на Marathonbet

Костарика – Северна Ирска – 1 @ 1.88 во Coinbet24

Костарика се спрема за настап на Светското Првенство. За нив ова ќе биде четврто учество на светските првенства, а во овој момент се наоѓаат на одличната 25-та позиција на ФИФА ранг листата. Кога во прашање е составот кој на расаполагање го има селекторот Оскар Рамирез јасно е дека први ѕвезди се капитенот Брајан Руиз и голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас. Северна Ирска се спрема за Лигата на Нации на турнеја во Јужна Америка. Веќе одиграа еден меч на тој континент и тоа против слабата Панама 0:0. Јасно е дека играчите на Северна Ирска тешко можат да се справат и со климата во Јужна Америка и со селекциите од рангот на Костарика.
Регистрирај се на Coinbet24

Албанија – Украина – 2 @ 1.67 во Coinbet24

Албанија се наоѓа во катастрофална форма во последниве неколку месеци. На последните 6 натпревари под водство на Кристијан Панучи, Албанија има само една победа и едно реми. Пред само неколку дена оваа селекција загуби од Косово со дури 3:0 што само ја докажува очајната форма. За разлика од нив, Украина за малку не успеа да обезбеди пласман на Светското Првенство, а на последните 4 пријателски средби има две победи над Словачка и Јапонија и две ремија со Саудиска Арабија и пред неколку дена со Мароко. Мечот се игра на неутрален терен, па затоа очекуваме квалитетот и формата да дојдат до израз.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 5.40

(коефициентите се преземени во моментот на пишување на тикетот и подлежат на мали промени)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*