Тикет на денот (среда, 30.05.2018)

тикет на денот

Продолжува проблемот со слабата понуда, но тука е Ролан Гарос да помогне. Еве ги нашите предлози.

Розенборг – Од Гренланд – 1 @ 1.45 во 10Bet

Во 1/8 финалето на Купот на Норвешка се сретнуваат Розенборг и Од Гренланд. Шампионот во претходните кола играше со екипи од пониски рангови и со комбиниран состав успеа да стигне до топ 16. Сега ќе мора да се помачи, доколку сака ¼ финале. Голем удар доживеаа во неделата кога претрпија пораз од Бран, најголемиот конкурент за титула. Домаќинот е голем фаворит, па сметаме дека ќе победи без проблем.
Регистрирај се на 10Bet

Истра – Вараждин – 0-2 @ 1.70 во 1xBet

Истра избегна директна елиминација, откако Цибалија ги напушти од првата лига. Тешко е да се одреди фаворит во овој дуел, но бидејќи се играат два натпревари, сигурно Истра ќе биде фаворит. Сепак, ние одлучивме за типување на голови, бидејќи не веруваме дека ривалите премногу ќе ризикуваат во првите 90 минути, со оглед на реваншот што ги очекува. Очекуваме мал број голови.
Регистрирај се на 1XBET

Жил Симон (ФРА) – Сем Квери (САД) – 1 @ 1.90 во Coinbet24

На овој дуел нема фаворит, бидејќи на АТП листата ги делат овие двајца тенисери само 50 места. Причината за избор на овој натпревар е проста, а тоа е подлогата која се игра. Да беше во прашање бетон или трева, Квери би бил апсолутен фаворит, но на земја, па и уште во Париз, шансите на искусниот Симон растат.  Одлучивме предност да му дадеме на Французинот, кој е на крајот на кариерата и ова му е еден од последните турнири во Булоњската шума.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*