Тикет на денот (вторник, 29.05.2018)

тикет на денот

И денес имаме „проблем“ со сиромашната фудбалска понуда, па затоа составиме еден дабл со солиден коефициент.

Хелсинки – СЈК – 0-2 @ 2.00 во 10Bet

Шампионот на волшебен начин се извлече во саботата, кога губеше 2-0 на свој терен од Хонка, на само 20 минути пред крајот. Сепак, двајца играчи повеќе на теренот имаше Хелсинки и тоа успеа да го искористи за 7 минути, кога постигна 3 гола.  Гостите се се уште слаби. Пред три години беа прваци, а потоа се повеќе и повеќе паѓаат на табелата. Коефициентот за победа на домаќинот е мал, па затоа решивме да типуваме на мал број голови.
Регистрирај се на 10Bet

Варнамо – Фалкенберг – 2 @ 2.35 во Coinbet24

Ќе се обидеме со уште еден јак коефициент и тоа на натпревар од втората шведска лига. Последнопласираниот Варнамо го пречекува кандидатот за пласман во елитата, екипата на Фалкенберг. Гостите се фаворити, но разликата во квалитетот на тимовите е доста мала. Домаќинот е во лоша серија, додека Фалкенберг гази пред себе.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.7

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*