Тикет на денот (петок, 23.03.2018)

Во центарот на вниманието овој викенд ќе бидат контролните фудбалски натпреври на репрезентациите, а посебно внимание треба да се посвети на оние кои ќе играат во Русија. Еве ги нашите предлози.

Германија – Шпанија – 3+ @ 1.95 во 10Bet

Еден од најинтересните дуели кои ќе се играат денес. Актуелниот светски шампион од Бразил го дочекува првакот од Јужна Африка. Германците беа доминантни во квалификациите, додека Шпанците имаа интерена трка со Италијанците за првото место, но сепак успеаа да издвоат убедлива победа на домашен терен, па „азурите“ мораа во бараж кој заврши кобно. Натпреварот се игра во Дизелдорф на стадионот од Фортуна. Нашиот предлог е на голови, односно најмалку 3 гола на овој натпревар.
Регистрирај се на 10Bet

Франција – Колумбија – T12+ @ 1.64 во 10Bet

Европскиот вицешампион има големи амбиции за Русија, што е нормално со оглед на тоа колку квалитетен состав поседува. Колумбијците имаа среќа на ждребот и ќе играат на Мундијалот во најлесната група со Јапонија, Полска и Сенегал. На овој меч, нема да игра фудбалерот на Бока Јуниорс, Едвин Кардона кој поради расистички постапки кон играчите на Јужна Кореја е казнет со пет натпревари. Но сепак тука е Радамел Фалкао кој неодамна се опорави од повреда. Коефициентот за победа на домаќините не е многу голем, но веруваме дека овој натпревар би требало да има лесен исход.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*