Тикет на денот (вторник, 24.07.2018)

тикет на денот

Започнуваат натпреварите од второто коло на квалификациите за ЛШ, а покрај нив имаме и натпревари од германската регионална лига Баварија.

Астана – Митиланд – 0-2 @ 1.63 во 1xBet

Шампионот од Казахстан оддамна не е аутсајдер ниту кога се сретнува со тимовите од најјаките лиги, а не со шампионот на Данска. Митиланд во фото финишот го претекна Брондби и стигна до титулата првак на Данска, па се стена со право да игра во квалификациите за Лига на Шампиони. Астана е лидер во Казахстан, а единствен конкурент им е Каират. Во првото коло од квалификациите два пати беа подобри од Сутјеска. Очекуваме мал број на голови.
Регистрирај се на 1XBET

Легија – Трнава – 1 @ 1.55 во Coinbet24

Легија е фаворит во овој  двомеч, а посебно кога игра на свој терен. Двете екипи лошо ги започнаа домашните шампионати, па Легија изгуби во Варшава од Заглебие, додека Трнава изгуби во првото коло од Сеница. Трнава во првото коло од квалификациите имаше доста проблеми со Зрински, додека Легија лесно го преброди шампионот на Ирска.  Овде очекуваме чиста единица.
Регистрирај се на Coinbet24

Бургхаузен – Илертишен – 3+ @ 1.75 во 10Bet

Едноставно не можеме да одолемее на тикетот да не ставиме натпревар од регионалната Баварија. Причината е добриот коефициент, а овие екипи играат ефикасни натпревари. Домаќинот победи во првите две кола, два пати со по 2-1, додек Илертишен освои четири бода со гол разлика од 6:5. Очекуваме најмалку 3 гола на овој дуел.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПЕН КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*