Тикет на денот (вторник, 04.09.2018)

тикет на денот

Иако денес има слаба понуда за обложување, нашата редакција сепак ќе ви понуди предлог тикет на денот.

Гефле – Ергрите 3+ @1.73 во 1xBet

Гефле е на последното место на тебалата и дефинитивно најсериозен кандидат за преселба во понизок ранг. Моментално се наоѓа во многу лоша форма и на последните пет меча запиша дури четири порази. Гефле е тим со убедливо најлоша одбрана во лигата. Eргритe се наоѓа на средината на табелата, но моментално е во лоша форма и нема победа на последните пет меча, притоа врза три порази по ред. Станува збор за тим кој игра отворен фудбал за гол повеќе од противникот на поради тоа на пет од последните шест меча примил и постигнал барем еден гол.

Филде – Салфорд ГГ @1.61 во 10Bet

Филде одлично ја отвори сезоната и се уште е без пораз на 8 натпревари. Се наоѓа во одлична форма и оваа сезона сигурно има за цел влез во друга категорија. Филде важи за домашна екипа, која исклучително добро игра на домашен терен и има ефикасен напад. Салфорд исто така се наоѓа во одлична форма и нема пораз на последните пет меча. Овој тим игра отворен фудбал за гол повеќе од противникот на поради тоа на пет од последните шест меча примил и постигнал барем еден гол.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*