Тикет на денот (недела, 29.04.2018)

Многу непознати ќе бидат решени овој викенд. Првенствата влегуваат во самиот крај, а прашањето за шампион не е решено само во неколку лиги.

Манчестер Јунајтед – Арсенал – T12+ @ 1.48 во 10Bet

Кога беше објавен распоредот на Премиер Лигата за оваа сезона, многу луѓе помислија дека ова ќе биде меч кој ќе одлучува за шампион. Сега, на три кола пред крајот, натпреваров нема резултатско значење, но има сентименталност. Имено, Арсен Венгер го води тимот за последен пат против Јунајтед после 22 години. Дополнителен шмек дава и неговиот лош однос со Жозе Мурињо, па сите чекаме да го видиме поздравот на крајот од натпреварот. Очекуваме домаќинот да постигне барем 2 гола.
Регистрирај се на 10Bet

Вердер – Дортмунд – 3+ @ 1.55 во 10Bet

Борусија води голема борба за да обезбеди уште едно учество во ЛШ, додека Вердер од поодамна игра пријателски натпревари. Екипата од Бремен лошо почна оваа сезона и сите предвидуваа битка за опстанок, меѓутоа пред два месеции имаа одлични реултати и тоа резултираше со гарантиран опстанок. Дортмунд има чудна серија зад себе. Изгуби катастрофално во Минхен, но сепак има уште надеж. Мислиме дека овде не можат да изостанат.
Регистрирај се на 10Bet

Спортинг Хихон – Албасете – 1 @ 1.64 во Coinbet24

Хихон серијата од 8 последователни победи во Сегунда ја прекина минатиот викенд во Кадиз, но и тој бод може многу да значи на крајот. Моментално се втори со 65 бода, колку што има и третопласираната Хуеска. Очигледно е дека само две екипи можат директно, па веруваме дека Хихон нема да ја прокоцка шансата која ја има против Албасете. Гостите не играат во некоја посебна форма, а и немаат голем императив. Мислиме дека Хихон ќе слави победа.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*