Тикет на денот (сабота, 28.04.2018)

Викендов е преполн со фудбалски натпревари, ширум Европа, а до крајот на сезоната останаа уште само малку вакви саботи. Оваа прилика ја искористивме да составиме според нас добитен тикет.

Фрајбург – Келн – 1 @ 2.15 во 10Bet

Домаќинот врза пет порази и сега е во зона која води во бараж. Сигурно е дека Фрајбург сака да го избегне баражот за опстанок, а имаат и малку среќа, бидејќи им доаѓа Келн кој се прости од елитатата. Веруваме дека на овој дуел домаќините ќе стават крај на лошата серија и ќе победат без проблем. Коефициентот е повеќе од солиден, па ние типуваме „чист кец“.
Регистрирај се на 10Bet

Кашимпаша – Фенербахче – 2 @ 1.37 во 10Bet

Гостите се уште се надеваат дека можат на тронот. Фенербахче заостанува два бода зад Галатасарај и по еден бод зад Бешикташ и Башакшехир. Во ова коло Галатасарај и Бешикташ играат меѓусебно, па ете прилика Фенербахче повторно да се вклучи во трката. Освен тоа, тимот на Кашимпаша е без никаков мотив за овој натпревар.
Регистрирај се на 10Bet

Фортуна Ситартд – Псв 2 – 1 @ 1.62 во Coinbet24

Фортуна ќе се врати во прва лига ако го победи младиот тим на ПСВ. Прашањето кое не мачи е дали гостите ќе дојдат во комплетен состав, бидејќи сигурно неколку млади играчи ќе се приклучат на првиот тим, кој веќе обезбеди титула. Единствената пречка на Фортуна е НЕЦ, кој гостува во Дордрехт и чека кикс на екипата од Ситард. Не се сомневаме дека тоа ќе го дочека.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*