Тикет на денот (четврток, 26.04.2018)

Денес обложувачката понуда е нешто послаба, но тоа не може да биде причина за да не составиме тикет на денот. Овој пат ви претставуваме дабл.

Брондби – Мидтиланд – T12+ @ 1.80 во 10Bet

Брондби гази кон дуплата круна, која се уште е во сопственост на Копехаген. Во првенството играа овие два ривали пред две недели, а иако Мидтиланд водеше, Брондби со головите во касните 80-ти минути успеа да издвои победа. И сега е Брондби фаворит, но во купот се е можно. Мислиме дека домаќинот ќе постигне барем два гола.
Регистрирај се на 10Bet

Лилестром – Розенборг – 2 @ 2.44 во Coinbet24

Натпреварот од Супер купот на Норвешка, за разлика од останатите европски лиги, не се игра пред почетокот на сезоната, туку сега, кога се одиграни веќе шест кола, Шампионот Розенборг немаше добар почеток, но одржа чекор со екипите од врвот на табелата. И сега тимот од Трондхајм е фаворит и веруваме дека ќе го подигне првиот пехар во сезоната. Лилестром им само една победа и едно реми во првите шест кола и се наоѓа на долниот дел од табелата. Обидете се со победа на гостинот.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*