Тикет на денот (четврток, 07.06.2018)

тикет на денот

За денес имаме доста контролни натпревари, па не ни претставуваше проблем да го составиме тикетот на денот.

Португалија – Алжир – 1 @ 1.40 во Coinbet24

Овде немаме дилема дека актуелниот шампион од Европа со навивачите ќе се прости со победа. Нив ова им е генерална проба пред Русија, а Алжирците се одбрани поради тоа што се слични на Мароко, селекецијата која е во група со Португалците. Алжир го пропушта ова натпреварување и се со три порази по ред. Типуваме не чист кец.
Регистрирај се на Coinbet24

Јужна Кореја – Боливија – 1 @ 1.44 во 1xbet

Слично објаснување ќе дадеме и за овој натпревар, како и за претходниот. Корејците се спремаат за Светското првенство, а разликата е тоа што Јужна Кореја ќе игра уште еден натпревар против Сенегал. И покрај тоа што Босна ги совлада во последната проверка, сепак тие се фаворити.
Регистрирај се на 1XBET

Халеп – Мугуруза – 2 @ 1.87 во 10Bet

Во полуфиналето од Ролан Гарос ќе играат двете тенисерки кои се меѓу најдобрите три. Романката е прва, а ова може да биде боррба за лидерската позиција од понеделник. Мугуруза одлично играше во последните дуели и се уште нема изгубено ниту еден сет. Халеп имаше проблеми со Кербер, но сепак издвои победа. Шансите се  еднакви, но ние одлучивме да типуваме за Мугуруза.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.77

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*