Премиер Лига 35-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Ова коло во Премиер Лигата ќе биде малку сиромашно, бидејќи ќе се играат и натпреварите од ФА купот.

ВБА – Ливерпул – 3+ @ 1.74 во Unibet

Вест Бромвич е во црна сезона, која ќе ја заврши со отпашање. Во преостанатите четири кола ќе се обиде да дојде до уште бодови и евентуално да го избегнат последното место, но тоа нема да значи ништо. Црвените во вторник ги чека најзначајниот натпревар во оваа сезона и тоа полуфиналето од ЛШ против Рома. Клоп ќе игра со комбиниран состав, а веруваме дека на прво место ќе бидат резервните играчи.

Вотфорд – Кристал Палас – 0-2 @ 1.86 во 10Bet

Стршените потонаа во последно време, па на пет натпревари освоија само бод, а тоа придонесе да се слизнат на табелата. Гостите се во добра форма, но во тешка ситуација. Нас ни изгледа дека овој натпревар ќе биде нерешен, а во секој случај очекуваме мал број голови.

Арсенал – Вест Хем – Г.Г @ 1.62 во Unibet

Мислите на Арсенал се насочени кон дуелот против Арсенал, а тоа е натпреварување кое може да им ја спаси сезоната. Веруваме дека нема многу да притискаат против Вест Хем, бидејќи мроа да бидат максимално одморени. Вест Хем на прв поглед има одлична позиција, но според распоредот на останатите натпревари, сепак опстанокот им виси. Веруваме дека можат од Емирати да си заминат со еден бод.

Стоук – Барнли – Г.Г @ 2.10 во 10Bet

На домаќините им се укажа шанса во Лондон против Вест Хем, а потоа Керол во касните 90ти минути ги разочара. Сепак тие шансите ги прокоцаа многу порано, бидејќи имаа девет натпревари без победа. Барнли се бори со Арсенал за шестото место, а тоа за овој клуб би било историски успех. Веруваме во отворен натпревар и многу голови.

Манчстер Сити – Свонси – 3+ @ 1.42 во Unibet

На гостите бодовите им се повеќе значајни отколку на новиот англиски шампион. Велшаните се уште немаат обезбедено опстанок, па веруваме дека ќе стегаат колку што можат повеќе. Граѓаните нема да бидат сентиментални, а бидејќи коефициентот за победа на домаќинот е мал, ние одлучивме да типуваме на голови.

Евертон – Њукасл – Г.Г @ 1.95 во 10Bet

Чавките играат како препородени и за нив е вистинска штета што шампионатот завршува. Четирите последователни победи ги доведоа на десетото место, само едно над нивниот ривал Евертон. Евертон нема победено на последните три натпревари, па без разлика како ќе изигра до крајот, сезоната ќе биде запишана како неуспешна. Овој натпревар е шанса да видиме отворена игра и голови на двете страни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*