Тикет на денот (четврток, 19.04.2018)

Како и секој ден, така и денес се обидовме да избереме неколку натпревари и да ги спаковаме во „тикет на денот“. Еве ги нашите предлози.

Леванте – Малага – 1 @ 1.83 во 10Bet

На домаќините овој натпревар им стигна во прав момент, односно како кец на десетка. Леванте е прв над цртатата и реално уште нема обезбедено опстанок. Иако домаќините во последните пет натпревари имаат 3 победи, тоа не е доволно за да бидат сигурни. Од друга страна Малага е веќе отпишана и нема никакви шанси, па така веруваме дека тимот на Леванте нема да ја прокоцка шансата за опстанок.
Регистрирај се на 10Bet

Утрехт – Гронинген – T12+ @ 1.40 во 10Bet

Домаќинот е во лоша форма и нема победено на четирите последни натпревари, но сепак се ефикасни, па на последните пет натпревари постигнаа дури 13 гола, а славеа само еднаш. За сега им е обезбедено местото во плејофот кој ќе одлучува за Лига Европа. Гостите едвај чекаат да заврши сезоната и едноставно да ја заборават. Веруваме во голем број голови, но и во тоа дека Утрехт ќе постигне 2 гола.
Регистрирај се на 10Bet

Барнли – Челзи – Т11+ @ 1.61 во Coinbet24

Барнли како што добро знаеме е најголемото изненадување оваа сезона во Премиер Лигата. Освен тоа тие се во неверојатно добра форма од пет последователни победи. Што се однесува до Челзи, тие се се уште даелку од пласман во ЛШ, но математички тоа не е невозможно. Веруваме дека ќе се борат до крај, но домаќините нема да дозволат да не постигнат барем еден гол.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*