Тикет на денот (вторник, 03.04.2018)

Денес се играат првите натпревари од Лигата на шампиони, но освен нив има и уште многу лиги ширум Европа.

Јувентус – Реал Мадрид – GG @ 1.86 во 10Bet

Без сомнеж ова е дерби на ¼ финалето од Лигата на шампионите во кое се сретнуваат минатогодишните финалисти. Реал тогаш беше убедлив и втор пат по ред го крена победничкиот пехар. Сега Мадриѓаните сакаат и хет трик, а старата дама бара реванш за тешкиот пораз. Ако некој посакува освета, тоа е голманот од Јувентус, Џиџи Буфон. Ова е негова последна шанса да го оствари тоа. Точно е дека реваншот ќе се игра после 8 дена, но не веруваме во некоја „шаховска“ партија во Торино. Реал не умее да игра на 0-0, а Алегри мора да ги постави играчите за да стекне некоја предност. Очекуваме отворен натпревар и голови.
Регистрирај се на 10Bet

Астон Вила – Ридинг – T12+ @ 1.71 во 10Bet

Домаќинот е на три натпревари без победа и му преостанува борба за место кое води во бараж. Астон Вила е единствена шанса за навивачите од Бирмингем да гледаат премиерлигаш во следната сезона. Ридинг е вистинска шанса за тоа, бидејќи е во лоша форма. Во последното коло во петокот издвои минимална победа и побегна од опасната зона. Нашиот предлог е Астон Вила да постигне барем два гола.
Регистрирај се на 10Bet

Про Верчели – Перуџа – 2 @ 2.50 во Unibet

Натпревар за храбри обложувачи. Бодовите им се повече од потребни и на двете екипи, домаќините се во борба за опстанок, а гостите се за пласман во бараж, а можеби и директен влез во Серија А. Перуџа е во многу добра форма, со неколку последователни победи. Во тие натпревари, одбраната потклекна само два пати. Про Верчели е во големи проблеми и 8 натпревари не успеаа да победат. Ниту на домаќините, ниту на гостите реми не им одговара, па не веруваме и ние во тој исход. Ако веќе треба да бираме победник, го бираме гостинот, а коефициентот е доста привлечен.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 7.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*