Тикет на денот (понеделник, 17.09.2018)

тикет на денот

Понделеникот често го користиме за „вадење“ од изминатиот викенд. За денес ви приготвивме одлични натпревари.

Кајзерслаутерн – Фортуна Келн – 0-2 @ 1.83 во 1xBet

Жално е да се гледа Кајзерслаутер, поранешниот германски шампион во третата лига. Сепак, доколку продолжат со вакви игри, нема да ги гледаме ниту во третата лига, туку ќе испаднат во регионалните лиги. Гостите исто така не можат да бидат задоволни од стартот на сезоната, бидејќи забележаа само една победа и тоа во првото коло. Двете екипи играат лош фудбал, па очекуваме мал број голови.
Регистрирај се на 1XBET

Ропс – Купс – Г.Г @ 1.90 во Bet365

На финскиот шампионат му се ближи крајот, а веќе сега се сретнуват двете екипи кои се во најдобра форма. Домаќините во последните шест натпревари победи четири пати и два пати ремизираше, додека Купс победа на пет од последните шест дуели. Овој дуел ќе се игра на гол повеќе, па затоа одлучивме да типуваме дека двете екипи ќе постигнат барем по еден гол.
Регистрирај се на Bet365

Сириус – Хамарби – 2 @ 1.66 во Coinbet24

Домаќинот е тотално надвор од форма, а одбраната им е катастрофална. Доказ за тоа ние статистиката дека во последните три натпревари имаат примено дури 12 гола. Се уште не се во зоната на испаѓање, но прашање е моментот когаќ е се најдат таму. Гостите во минатото коло направија огормен кикс кога на домашен терен претрпеа пораз од Џургарден.  Очекуваме двојка со многу голови.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*