Тикет на денот (недела, 20.05.2018)

тикет на денот

Денот во кој ќе се опростиме од Италијанците и Шпаницте ни нуди доста солидна понуда за да го составиме тикетот на денот.

Кордоба – Алмерија – 1 @ 1.64 во 10Bet

Екипата од Кордоба се мачи цела сезона, но во последните шест кола забележа три победи од кои направи и сензација против лидерот Рајо Валекано. Според распоредот ова е им е доста важен натпревар. Кордоба е во подобра форма и треба да победи, а многу голови не очекуваме.

Регистрирај се на 10Bet

Лех – Легија – 0-2 @ 1.90 во Coinbet24

Последното коло од полскиот шампионат ќе го открие името на новиот првак, а ние сметаме дека тоа ќе биде Легија од Вашрава. На гостите им треба само бод за бидат недостижни, па веруваме дека ќе го освојат без проблем. Можеби нерешено е најреален тип за овој дуел, но сепак се определуваме за мал број голови.

Регистрирај се на Coinbet24

СПАЛ – Сампдорија – 1 @ 1.62 во Unibet

Не треба многу да се објаснува дека домаќините со победа ја обезбедуваат и наредната сезона во Серија А, без разлика од исходот на конкурентите. Мотивот на домаќините е голем, а Сампдорија веќе оддамна е на одмор. СПАЛ не успеа да дојде до бодови во Торино, но со сплет на околности овозможија сами да си одлучуваат за својата судбина.

Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ:  5.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*