Тикет на денот (понеделник, 28.05.2018)

тикет на денот

Повторно понеделник. Фудбалерите од најјаките лиги кои нема да патуваат во Русија, веќе почнаа да бираат егзотични дестинации, а ние од малиот број понудени натпревари, бараме неколку за да го составиме тикетото на денот.

БАТЕ  – Ислач Минск – 1/1 @ 1.66 во 10Bet

БАТЕ може да кажеме дека е шампион на Белорусија уште од почетокот на првенството. Се уште не изгубија ниту бод, а голема победи остварија во последното коло против еден од конкурентите, односно Динамо. Сега има доаѓа Минск, која има значително послаб квалитет. Пред повеќе од месец дена  ови две екипи играа два меча во ¼ финалето од Купот, а двата ги славеше БАТЕ. Сметаме дека овој дуел ќе биде решен уште во првото полувреме.
Регистрирај се на 10Bet

Португалија – Тунис – 0-2 @ 1.71 во Coinbet24

Актуелниот шампион на европа сериозно се припрема за Мундијалот и веќе почна со контролните натпревари. Секако, тоа го прават и Тунижаните кои се исто така успешни во поглед на квалификациите. Португалците ќе бидат ослабени бидејќи ќе играат без најдобриот, Кристиано Роналдо, кој доби дополнителен одмор после финалето на ЛШ во кој неговиот Реал стана првак во Европа, трет пат последователно. Не веруваме во голем број голови, Тунис игра цврсто, ретко прима, но и ретко дава голови. Фаворит е португалија, но не верувме дека ќќе постигне повеќе од два гола.
Регистрирај се на Coinbet24

Сарпсборг – Стабаек – 1 @ 1.64 во1ХBet

Во последниот натпревар од 12-то коло од норвешката елитна лига се сретнуваат Сарпсборг и Стабаек. Домаќинот е фаворит во овој дуел. Минатата сезона беше одличен и заврши на трето место, а и оваа сезона ја започна добро. Сарпсборг моментално е на четвртата позиција зад Бран, Розенборг и Ранхејм. Сите информации ни укажуваат на победа за домаќинот.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*