Тикет на денот (четврток, 12.04.2018)

Денес имаме навистина слаба понуда, па затоа решивме да ви претставиме еден дабл со солиден коефициент.

Бредфорд – Шрузбери – 2 @ 2.40 во Unibet

Третата англиска лига веќе завлегува во своите последни кола, а денес не очекува дуел помеѓу Бредфорд и Шрузбери. Бредфорд математички се уште не обезбедил опстанок, но сепак е даелку од зоната зоната на испаѓање. Тие во последните 5 натпревари имаат запишано 4 порази и само една победа, а то значи дека не се во некоја сјајна форма. Од друга страна, Шрузбери се бори за едно ниво погоре, па оваа победа им е повеќе од потребна доколку сакаат да останат во трка за директен пласман во Чемпионшип. Ние типуваме на победа на гостите.
Регистрирај се на Unibet

Марсеј – Лајцпиг – 1 @ 2.30 во 10Bet

Oвој дуел е реванш натпревар од 1/4 финалето на Лига Европа. Силно мотивираниот Марсеј претрпи минимален пораз во Германија, а очекуваме дека денес нема да го дозволи тоа. Целта на домаќините е јасна, односно тие сакаат европска титула и ништо друго, па затоа ќе бидат мотивирани да притискаат и да постигнуваат голови. Освен тоа, мора да напоменеме дека навивачите на Марсеј имаат имаат улога како 12-ти играч во тимот, а тоа ќе им биде од голема помош.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*