Што велат обложувалниците? Кој е фаворит во Лига на Шампиони?

лига на шампиони

Денес се одржа ждребот за четвртфиналето во Лигата на шампиони. Веднаш откако беа извлечени четвртфиналните двојки, обложувалните ги одредија фаворитите за најелитното европско натпреварување.

Според онлајн обложувалница 10Bet прв фаворит за триумф во Лигата на шампиони оваа сезона е екипта на Барселона со коефициент 3.50.

Втор фаворит според 10Bet е Манчестер Сити со коефициент , па следува Баерн Минхен (4.75), Реал Мадрид (5.50), Јувентус (12.0), Ливерпул (13.0), Севиља (67.0), а аутсајдер е Рома со коефициент (81.00).

лига на шампиони

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*