Тикет на денот (понеделник, 04.06.2018)

тикет на денот

Јасно ви е дека понудата е повеќе од сиромашна и во центарот на внимание ќе бидат контролните натпревари пред почетокот на Мундијалот.

Мароко – Словачка – Г.Г @ 2.20 во Unibet

Словаците нема да одат на Мундијалот, но според квалитетот местото им беше во Русија.  Го освоија второто место во силна група, односно во група во која триумфираше Германија. Мароко оди во Русија, а судејќи според припремните натпревари, ќе имаат што да покажат. Кога играат две добри репрезентации, треба да се очекуваат и голови, барем по еден на двете страни.

Регистрирај се на Unibet

Корк Сити – Дери Сити – 1 @ 1.44 во Coinbet24

Домаќинот ја продолжи победничката серија со победа над Ватерфорд, кога во петокот славеше со 3-0, а тоа им беше четврта врзана победа. Гостите се во лоша форма и имаат само еден триумф во последните шест натпревари. Корк е апсолутен фаворит, па веруваме дека ќе победи и че остане во трка за титулата шампион.

Регистрирај се на Coinbet24

Хафнафјордур – Кефлавик –1/1 @ 1.71 во 10Bet

Повеќекратниот шампион на Исланд сака да ја земем титулата повторно. Засега не блескаат, но не се ниту далеку од врвот на табелата. Натпреварот, како што е против последнопласираниот Кефлавик, може да го добијаат со пола од силата. Гостите на претходните натпревари доживеаа четири порази и едно реми. Хафнафјордур очекуваме да ги реши уште во првите 45 минути.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*