Тикет на денот (понеделник, 05.02.2018)

Иако денес нема богата понуда за обложување, сепак нашата редакција ќе се обиде да ви помогне во изборот со предлог „тикет на денот“.

Лацио – Џенова 1 (1,45)

Иако Лацио во тимот ќе го нема својот најдобар фудналер Сергеј Милинковиќ-Савиќ (суспензија), домаќинот е сепак голем фаворит во овој меч. Лацио се наоѓа под императив победа после киксот на Интер, па ќе може да ја зголеми предноста во траката за ЛШ. На гостите исто така им недостасуваат важни фудбалери како Велосо, Тарабт, Ицо.

Победа на Лацио @1.45 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

Трабзонспор – Гецтепе ГГ (1,65)

Иако ова е исклучитечно тешко гостување за Гецтепе каде немаат постигнато гол од 1999 година, сепак веруваме дека конечно дојде моментот тоа да се случи. Гостите се засилени со Демба Ба во нападот, а Трабзон игра отворено и често игра натпревари со многу голови.

Двата тима даваат гол @1.65 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

Ватфорд – Челзи 2 (1,57)

Челзи е во криза и победи само на еден од последните четири меча во Премиер лигата. Сега и пласманот во ЛШ им е доведен во прашање на „сините“, па се напѓаат под императив победа. Од друга страна Ватфорд со новиот тренер се уште нема победа и е под притисок. На домаќините им недостасуваат неколку важни фудбалери, додека кај Челзи се враќаат Давид Луиз и Вилијам.

Победа на Челзи @1.57 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*