Тикет на денот (петок, 02.11.2018)

тикет на денот

Вчера повторно еден гол беше кобен за нашиот тикет на денот, но сепак ние не планираме да застанеме.

Пјаст – Висла – Г.Г @ 1.77 во Coinbet24

Домаќините започнаа една реми серија во првенството, а играа реми и во купот на ПОлска каде што испаднаа од Легија. Гостите од Краков исто така ремизираа во последните две кола со вкупна гол разлика 5:5. Сепак реми резултатот против Висла е добар резултат, но против Сосновијец тоа е кикс. Предвидуваме голови на двете страни.
Регистрирај се на Coinbet24

Астон Вила – Болтон – 1 @ 1.46 во 1xBet

Астон Вила врза два порази на двата претходни натпревари кој ги изигра во гости со КПР и Норвич. Не играа лошо, но сепак на крајот останаа без ниту еден бод. Тоа ги доведе на 17-то место, па ако сакаат да се вклучат во трката за бараж  мора да започна со победа. Болтон ќе биде задоволен со опстанок оваа сезона, а на овој натпревар е аутсајдер. Веруваме во домаќините.
Регистрирај се на 1XBET

Галатасарај – Фенербахче – 0-2 @ 1.81 во Bet365

Најголемото дерби во турскиот фудбал овој пат не е дерби, а причината е очајната форма во која се наоѓа екипата на Фенер, односно позицијата на табелата. Гостите немаат победено во првенството на последните пет натпревари, а триумф имаат само во ЛЕ против Трнава. Галатасарај не е сјајен, но е во значително подобра позиција. На последните шест натпревари од Галтасарај нема паднато повеќе од два гола, па веруваме дека и во овој натпревар ќе биде така.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*