Букмејкерите го потценија Барнли, Брајтон од аутсајдер стана фаворит

Бригтон - Барнли

Обложувањето на некој начин е борба со букмејкерите. Тие поставувајќи ги коефициентите се обидуваат на некој начин да го погодат победникот, но во исто време да ги надмудрат обложувачите. Обложувачите пак, гледаат да го погодат типот со што од друга страна им задаваат удар на букмејкерите.

Kако што грешат обложувачите, така грешат и букмејкерите. На нас ни е пријатно кога ги бараме нивните грешки во коефициентите. За овој викенд, грешката според нас е на мечот Брајтон – Барнли.

БРИГТОН – БАРНЛИ

Ми се чини неверојатно тоа што за победа на Барнли на овој меч коефициентот е дури 3.30. Барнли е најпријатнотоизненадување во Премиер Лигата. Тимот игра одличен фудбал. Тренерот Душе има еден крајно хомоген тим што знае што сака и знае како да стигне до тоа. Екипата е на 6-то место на табелата и досега забележа дури 9 победи меѓу кои над екипи како Челзи, Евертон, Саутемптон … Тие не доминираат на теренот, но играат црвсто, а нивната одбрана делува речиси нескршливо.

Брајтон се наоѓаат во лоша форма во моментов, изгубија три меча по ред, а серијата без победа е долга 6 натпревари. Она што е уште позагрижувачко е тоа што на последните 5 дуели постигнаа само еден гол, а примија дури 11 гола. Поради сето ова, јас сум крајно изненаден од коефициентите и доделувањето на фаворитска улога на Брајтон.

Наш предлог:

Реми или победа на Барнли @ 1.51 во 10Bet

Победа на Барнли @ 3.30 во 1xBet

Да паднат Под 2.5 гола @ 1.45 во 1xBet

1 Trackback / Pingback

  1. Премиер Лига 18-то коло: Анализа, најава на колото и предлог типови – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*