Tикет на денот (сабота, 11.11.2017)

И покрај слабата понуда за обложување, ние се потрудивме да направиме тикет на денот за кој сметаме дека неговата сигурност е 99%. Вкупниот коефициент е околу 5.5, а типовите се конечен резултат и голови.

Брадфорд – Плимут – 1 (1.6)

Во 17-то коло од 3-та англиска лига тимот на Брадфорд на домашен терен го пречекува последно пласираниот Плимут. Брадфорд оваа сезона игра извонредно, па затоа и се наоѓа на третата позиција на табелата. Што се однесува до Плимут, тимот се соочува со некој внатрешни проблеми, па и затоа нема прикажано никакви резултати. Нашето предвидување за овој натпревар е победа за Брадфорд.

Победа за Брадфорд @ 1.6 во Bet365

Клајд – Стирлинг – 3+ (1.55)

За овој натпревар нема што многу да се напише, едноствно бројките кажуваат се. Домаќинот во 11 натпревари примил 26 голови, а постигнал 15. Од друга страна, тимот на Стирлинг во исто толку натпревари постигнал 29 голови, а примил 18. Кога ќе се соберат резултатите, домаќинот има просек од 3.83 голови по натпревар, а гостинот има нешто повеќе просек односно 4.2 по натпревар. Ова е главната причина за ние овој натпревар да го типуваме 3+ или Over 2.5.

Вкупно голови на натпреварот 3+ или Over 2.5 @ 1.55 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

Наутико – Лондрина – 2 ( 2.25)

Овој натпревар го избравме бидејќи со победа тимот на Лондрина може да успее да се вклучи во трката со првите четири екипи на табелата, а таа трка да ја однесе во повисок ранг на натпреварување, односно во бразилската серија А. После двете победи над Боа и Гоиас, се надеваме дека ќе успее да го надигра демотивираниот Наутико. Моменталната ситуација за Наутико ни покажува дека следната сезона ќе го гледаме во бразилската трета лига. Предвидувањето наше е чиста 2ка.

Победа за Лондрина – 2 @ 2.25 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*