Предлог типови од денешната програма во Лига Европа

Има многу интересни натпревари од првото коло во Лигата на Европа, но кога е во прашање ова натпреварување, а ако гледаме од обложувачки аспект – ова е далеку потешко натпреварување за обложување од Лигата на Шампиони.

Дундалк – Молде – 2 @ 1.58 во 1хBet

Ирскиот тим имаше неверојатна среќа сезонава и играше против доста слаби екипи во квалификациите, па така во плеј-офот се падна со екипа од Фарски Острови. Но сега веќе во групната фаза ќе им биде потребно многу повеќе од среќа.Молде имаше за цел пласман во групите од Лигата на Шампиони, но испаднаа од Ференцварош и сега најавуваат подолга сезона во Лигата на Европа. За тоа ќе мора да слават победа во Ирска.

Баер Леверкузен – Ница – ГГ @ 1.80 во 1хBet

Германците се фаворити и во тоа нема никаква дилема. Но мислам дека букмејкерите ги прецениле и коефициентот за 1 е многу мал. Ница е одлична сезонава во Франција и се наоѓа на одличното 4-то место. Игра добро, напаѓачки и може да дојде до гол во Германија, особено што Леверкузен има неколку повредени фудбалери.

ПАОК – Омонија – 1 @ 1.65 во 1хBet

Соседско дерби ќе биде ова на некој начин. Нема дилема, грчката лига е поквалитетна од кипарската и ПАОК е голем фаворит за победа. Сакаа во Лигата на Шампиони, но не успеаа против Краснодар па сега ќе се вадат со добри резултати во Лигата на Европа. И Омонија играше во квалификациите за ЛШ и испадна од уште еден грчки тим – Олимпијакос. Мислам дека ќе бидат поразени и на второто гостување во истата земја сезонава.

Лудогорец – Антверпен – ГГ @ 1.80 во 1хBet

Очекувам еден крајно интересен меч во Бугарија. Лудогорец иако релативно нов тим, веќе собра големо искуство во Европа, а пак Антверпен не може да се пофали со тоа. Сепак, белгискиот тим имаше неверојатна сезона, а така продолжи и оваа па во моментов е 5-ти во Белгија. Имаат проблеми со Корона вирусот и неколку позитивни фудбалери, имаат и повредени, суспендирани … но повторно се во победничка серија. Игаар напаѓачки и така ќе играат и во Бугарија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*