Премиер лига последно коло: Најава, анализа и предлог типови

Денес на програмата е последното коло од Премиер лигата, каде во центарот на вниманието секако ќе биде разврската на борбата за титулата помеѓу Манчестер Сити и Арсенал.

Арсенал – Евертон – 1

Арсенал во последното коло влегува со два бода помалку од лидерот и за титулата ќе мора да чека кикс на Сити. Во секој случај се наоѓа пред императив победа и мора да го поеди на овој меч,а дорброто е што Арсенал со ист број бодови ќе биде шампион. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.25 во Mozzart.

Брентфорд – Њукасл – ГГ

Брентфорд ја остари целта оваа сезона и обезбеди опстанок во лигата, па во последното коло влегува без притисок. Од друга страна Њукасл потфрли, но во полседно време ја поткрена формата и сега дојде до ситуација да се бори за излез во Европа, но за тоа мора да победи на овој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Брајтон – Манчестер Јунајтед – 3+

Дуел на два тима кои не ги оправдаа очекувањата оваа сезона и најверојатно нема да обезбедат играње во Европа. Брајтон е на 10-то место и се разделува со тренерот Де Зерби, додека Јунајтед одигра очајна сезона и се наоѓа на 8-то место. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Челзи – Борнмут – 1

Челзи очајно ја отвори сезоната и е едно од најголемите разочарувања во Премиер лигата. Сепак на крајот го поправи впечатокот, влезе во серија на победи и се искачи на табелата. Сега со победа на овој меч сигурно ќе обезбеди излез во Европа, па очекуваме победа на „сините“. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Кристал Палас – Астон Вила – ГГ

Астон Вила е најпријатното изненадување оваа сезона и обезбди пласман во Лигата на шампиони. Овој меч нема резултатско значење бидејќи сигурно ќе заврши на четвртото место. Кристал Палас исто така одига над очекувањата и ќе заврши на средина од табелета. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365

Ливерпул – Вулверхемптон 3+

Ливерпул во последните неколку кола го загуби чекорот за титулата, па овој меч нема резултатско значење. Меѓутоа, ќе има емотивен набој бидејќи е последен меч за Јирген Клоп и ќе сака да се прости со победа. „Волците“ одиграа солидна сезона и можат да бидат задоволни. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во 22Bet.

Манчестер Сити – Вест Хем – 1-1

Сити со победата на гости кај Тотенхем дојде до лидерското место и сега во последното коло има шанса која не се пропушта. Тимот на Гвардиола е во серија на победи, а игра најдобро кога е најпотребно. Од друга страна Вест Хем е во лоша форма, па нашиот предлог е 1-1 во квота 1.60 во Mozzart.

Шефилд Јунајтед – Тотенхем – 2-2

Шефилд е најслабиот тим во лигата и одамна веќе испаднат во Чемпионшип. Тотенхем пак е пред императив победа за да го задржи 5-то место кое води во Лига Европа. Поради тоа веруваме дека гостите ќе слават чиста победа и нашиот прдлог е 2-2 со квота 1.85 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*