Серија А 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програта е 25-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи дуели и коло во кое фаворитите нема да имаат големи проблеми.

Наполи – Џенова – 1

Наполи е најголемо разочарување сезонава и актуелниот шампион моментално се наоѓа на средина на табелата. Минатото коло загуби од Милан, па сега повеќе нема право на кикс, особено не на домашен терен. Џенова игра над очекувањата сезонава и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Верона – Јувентус – 2

Јувентус во последно време има пад на формата и почна да застанува зад лидерт. Сега го доведе во прашање и второто место на табелата, па нема право на кикс и се наоѓа пред императив победа. Верона се бори за опстанок и ќе се бори за секок бод, но гостите се сепак фаворити според квалитетот. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во Bet365

Аталанта – Сасуоло – 1

Аталанта влезе во фантастична форма во последно време и во моментов е најголем фаворит за четвртото место на табелата. Тоа е и главната цел, па ќе мора да продолжи со победите. Сасуоло разочарува оваа сезона, особено на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во 22Bet.

Лацио – Болоња – ГГ

Еден од поинтересните дуели ова коло и дуел на два тима кои играат одлично. Лацио има голема самодоверба после победата над Баерн, додека Болоња е најпријатно изненадување сезонава. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Емполи – Фиорентина – 3+

Локално дерби на Тоскана кое секогаш е многу важно за двата тима. Емполи во последно време заигра многу добро, излезе од опасната зона додека Фиорентина има пад на формата и запиша три порази на последните четири меча. Бодовите се важни за двата тима, а нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Bet365

Удинезе – Каљари – 1

Удинезе минатото коло запиша голема победа на гостувањето кај Јувентус, па сега сака да влезе во добра серија, а атсферата во тимот е одлична. Каљари игра катастрофално на гостувањата и тешко ќе дојде до бодови на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.90 во 22Bet.

Фросиноне – Рома – 2

Рома после тренерската смена заигра многу подобро и покрај заслижениот пораз од лидерот. На овој натпревар е голем фаворит бидејќи Фросиноне е во лоша форма. Тие многу добро ја отворија сезоната и поради тоа се далеку од зоната за испаѓање но во последно време игра многу лошо. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.90 во Mozzart.

Монца – Милан – 2

Милан влезе во одлична серија и на последните шест меча запиша пет победи и едно реми. Иако се чини дека е доцна за да го стигне Интер, сепак „росонерите“ не се откажуваат и сакаат да ја продолжат победничката серија. Монца дома е незгоден противник, но нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.80 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*