Премиер лига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програта е 25-то коло во Премиер лига кое ќе донесе многу возбудливи дуели и едно големо дерби на Емирати.

Брентфорд – Ливерпул – 2

Ливерпул оваа сезона игра одлично, моментално е на првото место на табелата, но нема право на кикс бидејќи го очекува грчевита борба за титулата. Брентфорд знае да биде незгоден на домашен терен но не е во добра форма. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во Mozzart.

Барнли – Арсенал – 2

Арсенал влезе во исклучително добра форма и во серија на победи, па е еден од фаворитите за титулата. Барнли е во зоната за испаѓање, тешко дека ќе успее да дојде до бодови на овој меч, но сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во  Bet365

Фулам – Астон Вила – ГГ

Астон Вила беше апсолутен хит во првиот дел од сезоната, но во последно време има пад на формата и запиша два порази на последните три меча. Тоа доведе и до пад на табелата, но сигурно тимот на Емери до крај ќе се бори за излез во Европа. Фулам игра стандардно и според очекувањата, па моментално е на средина од табелата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22бет.

Њукасл – Борнмут – 1

Њукасл не ја отвори добро сезоната и не игра според очекувањата, но во последно време ја поправи формата. Заостанува од Топ 4, но сигурно до крај нема да се откаже од целта и поради тоа нема право на кикс. Борнмут е во лоша форма и нема победа веќе подолго време. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.90 во Mozzart.

Нотингем Форест – Вест Хем – ГГ

Вест Хем играше одлично на почетокот на сезоната, но во последно време игра многу лошо и влезе во серија на лоши резултати. Нема победа на последните шест меча, а минатото коло доживеа дебакл од Арсенал. Форест има за цел да обезбеди опстанок, моментално се наоѓа надвор од опасната зона, но го чека грчевита борба. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во  Bet365

Тотенхем – Вулверхемптон – 3+

Тотенхем влезе во одлична форма и моментално е на четвртото место на табела, а целта е тука и да остане. Волците играат над очекувањата оваа сезона, моментално е на средина на табелата и игра растеретено. Тотенхем е фаворит, но очекуваме меч со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Манчестер Сити – Челзи – 3+

Сити влезе во исклучителна форма и на последните 11 меча запиша исто толку победи. Дуелите со Челзи никогаш не се лесни, но нема право на кикс бидејќи сака да се искачи на врвот на табелата. Челзи разочарува оваа сезона, но има квалитет да изенади. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*