Премиер лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 24-то коло во Премиер лигата кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари, а фаворитите треба да имаат лесни задачи.

Манчестер Сити – Евертон – 3+

Сити влезе во серија од победи и е во фантастична форма, па моментално се наоѓа на второто место на табелата, но со натпревар помалку. Целта на „граѓаните“ е да се искачи на врвот, па нема право на кикс на овој меч. Евертон е во лоша форма и тешко дека ќе успее да остане непоразен на овој меч. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во  Mozzart.

Фулам – Борнмут – ГГ

Дуел на две екипи кои се на средината на табелата и се далеку од зоната за испаѓање. Двата тима не се во добра форма, па на овој меч гледаат како шанса конечно да се вратат на победите. Не би требало да имаат проблем со опстанокот, но според квалитетот немаат шанси за ништо повеќе. Нашиот предлог е ГГсо квота 1.80 воBet365

Ливерпул – Барнли – 1-1

Ливерпул се уште се наоѓа на првото место на табелата, но минатото коло беше поразен од Арсенал. Поради тоа нема право на кикс ако сака да го задржи лидерското место. Има противник по мерка бидејќи Барнли е во зоната за испаѓање и во лоша форма. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.80 во 22Bet.

Лутон – Шефилд Јунајтед – 1

Дуел на две екипи од дното кои се борат за опстанок. Лутон е во подобра позиција во моментов и има поголеми шанси да избори опстанок. Поради тоа ќе мора да победи против директниот кокурент, кој се наоѓа во ислклучително лоша форма. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1,70 во  Mozzart.

Тотенхем – Брајтон – 1

Тотенхем запиша само една победа на последните три меча па падна на петтото место на табелата и поради тоа нема право на кикс. Брајтон игра солидно и оваа сезона и е незгоден противник, особено против фаворитите. Меѓутоа, предност на Тотенхем е домашниот терен, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во Bet365

Вулверхемптон – Брентфорд – ГГ

Волците играат над сите очекувања оваа сезона и моментално се на 10-то место на табелата. Минатата сезона едвај изборија опстанок, а сега тоа воопшто не се доведува во прашање. Минатото коло запишаа голема победа против Челзи, па е фаворит на овој меч. Брентфорд не се предава лесно, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во 22Bet.

Нотонген Форест – Њукасл – 3+

Форест е во многу лоша форма, на последните три меча освои само еден бод, па се доближи до зоната за испаѓање. Го чека грчевита борба за опстанок, па за нив е важен секој бод. Од друга страна Њукасл не игра според очекувањата оваа сезона и мора да влезе во серија на победи бидејќи квалитетот е на нивна страна. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во  Mozzart.

Вест Хем – Арсенал – ГГ

Лондонско дерби кое може да се покаже како клучен дуел за двата тима. Арсенал после победата над Ливерпул се врати во траката за титулата, па со победа на овој меч ќе покаже дека е спремен за големи нешта. Вест Хем пак оваа сезона игра одлично, особено на домашен терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365

Астон Вила – Манчестер Јунајтед – ГГ

Еден од најинтересните дуели ова коло, Астон Вила е најпријатното изненадување и дома ги победи сите фаворити, па дефинитивно ќе се бори за пласман во Топ 4. Јунајтед полека излегува од проблемот со повредени играчи и се враќа во форма, па очекуваме голема битка за голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во 22Bet.

Кристал Палас – Челзи – 2

Челзи е најголемо разочарување оваа сезона и само што влезе во форма повторно доживеа непријатен пораз минатото коло. Палас пак се бори за опстанок иако во овој момент не е загрозен. Двата тима се во лоша форма, но квалитетот е на страната на Челзи, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.80 во  Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*