Серија А 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програта е 24-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи дуели и две големи дербија во Рим и Милано.

Каљари – Лацио – ГГ

Каљари важи за домашен тим и сите бодови ги освојува на домашенн терен. Ова е тешко гостување за сите тимови во лигата, па и на Лацио нема да му биде воопшто лесно, иако е фаворит според формата. Каљари се бори за опстанок и ќе даде се од себе за секој бод, нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Рома – Интер – 3+

Рома со промената на тренерот и доаѓањето на Де Роси на кормилото заигра многу подобро и запиша три победи по ред. Меѓутоа, ова ќе биде најголем тест за волчицата и со евентуална победа во ова дерби ќе направи пресврт на сезоната. Интер е најсилен тим во лигата, влезе во серија на победи а минатото коло го победи најголемиот фаворит. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.90 во Bet365

Сасуоло – Торино – ГГ

Сасуоло оваа сезона игра под очекувањата, се наоѓа во долниот дел од табелата, па до крај ќе се бори за опстанок. Сепак, впечатокот е дека тимот од Мапеи нема да има проблем да ја оствари таа цел. Торино игра одлично оваа сезона и има шанса да се бори за излез во Европа, па сигурно доаѓа по бодови на ова гостување. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Фиорентина – Фориноне – 1

Фиоретина влезе во лош период на четири натпревари освои само еден бод, па падна на табелата, иако до пред скоро време беше во Топ 4. Ова е одлична шанса „виолетовите“ да им се вратат на победите бидејќи имаат протовник по мерка. Фросиноне се бори за опстанок и игра многу лошо на гостувањата, Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Болоња – Лече – 1

Болоња е најпријатното изненадување оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на 6-то место на табелата со само три бода заостанување од местата кои водат во Лига на шампиои. Тимот на Тиаго Мота игра одлично на домашен терен, а Лече е во голем пад на формата. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Bet365

Монца – Верона – ГГ

Монца и оваа сезона игра стандардно и се наоѓа на средина на табелата, па ќе игра растеретено до крајот на сезоната. Верона се бори за опстанок, моментално е во зоната за испаѓање, па секој бод е од голема важност. Очекување голема битка и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Џенова – Аталанта – ГГ

Еден од поинтересните дуели ова коло. Џенова е големо изненадување и иако се очекуваше борба за опстанок, сепак се наоѓа на средина на табелата. Играат одлично, особено на домашен терен и немаат пораз веќе долго време. Аталанта влезе во форма, но ова по традиција е тешко гостување за Божицата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Милан – Наполи – 3+

Дерби на колото помеѓу два тима кои играат отворен фудбал, па очекуваме многу голови. Милан влезе во серија на добри резултати и е фаворит поради домашниот терен. Наполи е големо разочарување сезонава, но во дерби натпреварите е секогаш непредвидлив. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.85 во Bet365

Јувентус – Удинезе – 1

Јувентус минатото коло доживеа пораз во дербито со Интер, но нема да се откаже од битката за Скудетото. Поради тоа овој меч е глучен за тимот на Алегри и нема право на кикс, па се наоѓа пред императив победа и ќе чека Интер да киксне во Рим. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*