Серија А 23-то коло: Најава, анализа и предлог типови

На програмата е вонредното 23-ро коло во Серија А кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари и големото дерби помеѓу Интер и Јувентус.

Емполи – Џенова – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Емполи се наоѓа во многу лоша позиција и тешко дека ќе успее да опстане во елитата. Џенова е пријатно изненадување и се наоѓа на средина од табелата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart..

Удинезе – Монца – ГГ

Удинезе е домашен тим и најдобрите игри ги пружа пред своите гледачи, па сигурно ќе сака да ги освои трите бода. Монца пак е непредвидлив тим и може да изненади на секој меч како позитивно, така негативно. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365

Фросиноне – Милан – 2

Милан минатото коло ја прекина серијата на победа и во последна минута прими гол од Болоња. Сега има одлична шанса да се врати на победите и тимот на Пиоли нема право на кикс. Фросиноне се бори за опстанок но во моментов не е во добра форма. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.55 во 22Bet.

Болоња – Сасуоло – 1

Болоња е најпријатното изненадување оваа сезона во Серија А, игра одлично особено на домашен терен. Минатото коло остана непоразена на „Сан Сиро“, па сега е голем фаворит на овој меч. Сасуоло игра топло-ладно, но тешко дека ќе успее да остане непоразен на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Торино – Салернитана – 1

Торино игра над очекувањата оваа сезона и дојде до позиција да се бори за излез во Европа.. Сигурно нема да сака да ја пропушти таа шанса и ќе се бори до крај. На гости им доаѓа еден од најслабите тимови во лигата и се наоѓа пред императив победа. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Bet365

Наполи – Верона – 1

Наполи е најголемо разочарување оваа сезона и до крај го чека грчевита борба за пласман во Топ 4. Шмапионот заостанува многу и нема право на кикс па е пред императив победа на овој меч. Верона се бори за опстанок, но игра слабо на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Аталаната – Лацио – ГГ

Едно од дербито на ова коло и дуел на два тима кои до крај ќе се борат за место во Топ 4. Аталанта е во одлична форма, а домашниот терен ќе биде предност. Лацио лошо ја отвори сезоната, но во последно време игра многу добро. Очекуваме голема битка и голови на двете страни со квота 1.70 во Mozzart.

Интер – Јувентус – ГГ

Дерби помеѓу големите ривали кои се борат за титулата и кое сигурно ќе одигра клучна улога во освојување на Скудетото. Двата тима ќе играат претпазливо, но притисокот за победа е на страната на Интер бидеќи е домаќин. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Bet365

Рома – Каљари – 1

Рома после промената на тренерот заигра подобро и запиша две победа, па сигурно ќе сака да ја продолжи таа серија. Каљари игра многу лошо на гостувањата и тешко дека ќе успее да остане непоразен. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*