Премиер лига 23-то коло: Најава, анализа и предлог типови

На програмата е вонредното 23-ро коло во Премиер лигата кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби на „Емирати“.

Евертон – Тотенхем – ГГ

Евертон оваа сезона игра многу подобро за разлика од минатата сезона кога едвај се спаси од испаѓање. Доколку не беше казната „карамелите“ ќе беа во горниот дел на табелата. Од друга страна Тотенхем е пријатно изненадување и оваа сезона се бори за Топ 4, па очекуваме голема борба и неизвесе дуел. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Брајтон – Кристал Палас – 1

Брајтон и оваа сезона игра стандардно добро и до крај ќе се бори за излез во Европа. Моментално се наоѓа на 9-то место, но не е во добра форма и има само една победа на последните пет меча. Ова е шанса за повторно да се врати на победите, бидјеќи Кристал Палас е тим кој игра лошо на гости. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 во Bet365

Барнли – Фулам – ГГ

Барнли се наоѓа на претпоследното место на табелата и до крај го чека грчевита борба за опстанок. Домашниот терен е единствен адуѕт за овој тим, но во моментов е во многу лоша форма. Фулам игра според очекувата се наоѓа на средина на табелата и нема да има проблем да избори опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Њукасл – Лутон – 1

Њукасл беше во серија од лоши резултати, но минатото коло запиша висока победа на гостувањето кај Астон Вила, па ја врати самодовербата. Нема право на кикс бидејќи заостанува на табелата, а сега на гости им доаѓа еден од најслабите тимови во лигата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Шефилд Јунајтед – Астон Вила – 2

Шефилд е убедливо најслаб тим во лигата и со една нога е веќе во Чемпионшип. Готово невозможмно е да избори опстанок, но сигурно нема лесно да се предаде и ќе се бори до крај. Астон Вила пак е најпријатното изненадување во лигата и голем фаворит на овој меч. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во Bet365

Борнмут – Нотингем Форест – ГГ

Борнмут е далеку од зоната за испаѓање и моментално се наоѓа на 12-то место, но само благодарение на резултатите од првиот дел на сезоната. Сега е во лоша форма и серија на порази, па овој меч е многу важен и нема право на кикс. Форест се бори за опстанок иако моментално е надвор од зоната за испаѓање. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Челзи – Вулверхемптон – 1

Челзи имаше катастрофален старт на сезоната и поради тоа е на средината на табелата. Н впечатокот е дека конечно најде континуитет и ги подобри резултатите, па поради тоа е фаворит на овој меч. Волците играат добро, пред три дена несреќно загубија од Манчестер Јунајтед и нема лесно да се предадат. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Вест Хем – ГГ

Еден од најизрамнетите дуели ова коло. Вест Хем сезонава игра добро, а Јунајтед игра без континуитет и не според очекувањата. Минатото коло победи во последна минута, па сега ќе мора да го искористи домашниот терен, а и квалитетот е на нивна страна. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365

Арсенал – Ливерпул – 3+

Дерби помеѓу два тима кои се борат за титулата и натпревар кој сигурно многу ќе влиае на понатамошниот дел од сезоната. Ова е шанса Арсенал со победа да се доближи до лидерот, но Ливерпул е во одлична форма и исто така доаѓа по три бода. Очекуваме голема битка и за ефикасен меч, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Брентфорд – Манчестер Сити – 2

Сити заостанува од лидерот, но и понатаму останува главен фаворит за титулата. Сега се враќа и Халанд, па е апсолутен фаворит на овој меч и нема право на кикс. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.35 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*